Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejdražší prodej nemovitosti je zadarmo

4. 11. 2015 8:07:00
Varování: Inzerent si nepřeje být kontaktován RK. Je vám to povědomé? Myslím, že pokud jste někdy v nejbližší minulosti prodávali nemovitost, tak ano. Pak už jen 3, 2, 1 a lov začíná ...
Vážení přátelé, kolegové a realitní příznivci, rád bych se s vámi podělil o jednu skutečnost. Znám nekolik lidí, kteří prodali nemovitost soukromě přes portál "bezrealitky" a byli spokojení, že našli kupce a ušetřili za provizi. Když jsem se s nimi ale dál bavil, tak je ani nenapadlo, že sice ušetřili za provizi, ale jejich prodejní cena byla ve skutečnosti cca o 10% menší než kdyby prodávali a inzerovali na velkých a placených realitních portálech. A ve finále ani neušetřili, ale prodělali, protože i po odečtu případné provize klasické RK nebo dalších poplatků, by prodali za cca 5 - 7% více než např. přes "bazoš" nebo "bez realitky". Dělal jsem si totiž minulý rok vlastní podrobnou analýzu, kdy jsem komunikoval s reálnými lidmi, kteří prodávají a prodali nemovitost naprosto svépomocí a vyšlo mi, že 80% lidí, kteří prodávají jen na bezplatných serverech mimo placenou svatou trojici "Sreality.cz, Reality.idnes.cz, Realitymix.cz" (což jsou 3 nejnavstěvovanější realitní portály v ČR), prodali v průměru opravdu za o 10% menší cenu než by mohli při oslovení zájemců díky výše uvedeným portálům. Ptáte se proč? Protože je tam propastný rozdíl v návštěvnosti. A tady podle mě v tomto bodu chybí zásadní informační osvěta, protože spokojených samoprodejců přibývá, kteří na první pohled možná rychle a spokojeně prodali, ale vůbec netuší, že ve skutečnosti pod cenou, poněvadž desítky procent těch bonitních zájemců o jejich nemovitost ani nezavadila.

Když už tedy lidi mají předsudky a nenávidí realitní makléře (ostatně já se jim ani nedivím), tak by alespoň měli přemýšlet logicky a na těchto portálech inzerovat buď sami nebo využít jiných prostředků k propagaci, ať už tedy pomocí pečlivě výbraného solidního makléře (který se hledá těžko) nebo svépomocí, tak hlavně lidi přemýšlejte. Dnešní společnost je velmi pohodlná a pokud slyším názor typu, “on si už nějak zájemce tu nabídku najde”, tak vězte, že ano, najde, ale tu, která mu bude vyhovovat, tam kde mu to bude vyhovovat a za cenu, která mu bude vyhovovat, takže nedělejte si naděje, že někdo kdo kupuje nemovitost nemá nic jiného na práci než hledat na několika portálech najednou, zpravidla se podívá na max. 2 - 3 inzertní servery, kde ví, že najde co nejvíce relevantních informací a nabídek, ale protože ne nadarmo platí pořekadlo, že kdo šetří platí 2x, tak to možná bude ještě nejakou chvíli trvat než si to lidi uvědomí.

Osobně si myslím, že pokud by člověk věnoval stejnou energii jakou věnuje prodeji nemovitosti naprosto sám i tomu, jak vybrat a najít opravdu profesionálního makléře, pořádně si ho prolustrovat, zjistit jak funguje a prezentuje nejen nemovitosti ale i sebe, ověřit si osobně reference atd., tak by pak razantně ubylo nespokojených klientů.
Autor: Viktor Ornst | středa 4.11.2015 8:07 | karma článku: 9.01 | přečteno: 1149x


Další články blogera

Další články z rubriky Ostatní

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus: "kněžstvo připravuje cestu Antikristu"

Jak aktuální jsou tato slova Jana Husa i dnes, kdy už je i všem neznabohům zcela zřejmé, že "katolická církev" po druhém vatikánském koncilu opustila své původní učení.

21.7.2018 v 8:49 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 139 | Diskuse

Helena Vlachová

Tři týdny s arabskými studenty

Je mi jasné, že tímto svým blogem zvednu ze židle všechny rasisty v České republice, ale není mi lhostejné, jak se někteří lidé u nás dívají na lidi s odlišnou barvou pleti

21.7.2018 v 6:50 | Karma článku: 24.40 | Přečteno: 2735 | Diskuse

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 34.26 | Přečteno: 2099 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 338 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.95 | Přečteno: 217 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 943

Viktor Ornst je zakladatel unikátního realitního portálu www.iRealitka.cz, profesionální realitní makléř, manažer, podnikatel, investor a lektor realitního vzdělávání. Dále je také (možná překvapivě) vystudovaný klavírista, chronický puntičkář závislý na nových technologiích, který miluje internet, inovace, video tvorbu a on-line marketing.

Najdete na iDNES.cz